Skip to content

Tervetuloa talkoisiin Siippoon radalle 26.8. klo 10.00

Kesätauon jälkeen avaamme seuran syyskauden perinteisillä risutalkoilla Siippoon harjoitusradalla lauantaina 26.8.2023 klo 10.00 alkaen. Rata on tällöin suljettu harjoitusajolta klo 10-15 välisen ajan.

Talkoiden ohjelmassa on vesakonraivausta radan keskialueelta sekä lupiinien ja muun kasvuston kitkemistä parakin edustalta. Tavoitteena on mm. saada radan keskialueen polut raivattua niin, että niillä pääsee ajamaan myös kärryillä. Tarvetta on sekä moottori-/raivaussahoille käyttäjineen sekä reippaille risunkerääjille. Seura tarjoaa pullakahvit, makkarat ja talkoojuomat sekä konebensat. 

Tervetuloa viettämään talkoopäivää koko perheen voimin! Seuran kepparit ja keppariesteet ovat lasten käytössä ja kerhotilassa voi piirrellä tai pelailla lautapelejä. Talkoilemaan ovat tervetulleita kaikki seuran toiminnasta kiinnostuneet. Kerromme mielellämme syyskauden suunnitelmista ja otamme vastaan ideoita toiminnan kehittämiseksi!

Back To Top