Skip to content

19.3.2023 Sääntömääräinen kevätkokous ja paljon asiaa hevosten ruokinnasta

Seuran sääntömääräinen kevätkokous pidetään Siippoossa sunnuntaina 19.3. klo 16.00.
Osoite: Kivirinteentie 32, Rusutjärvi


Tällä kertaa aloitamme kokouksen hevosten ruokinta-asioilla nimittäin Petra Rantala Biofarmilta tulee kertomaan hevosen ruokinnasta sekä ruokintasuunnitelmien tekemisestä. Voit halutessasi esittää jo ennakkoon kysymyksiä Petralle ruokinnasta taikka hallitukselle vaikkapa seuratoiminnasta.


Kokouksessa hyväksytään 2022 tilinpäätös ja toimintakertomus sekä palkitaan 2022 ansioituneita seuran hevosia.

Kokous on hyvä tilaisuus tutustua seuran uudistuneeseen hallitukseen ja kertoa ajatuksia seuran toiminnasta. Muista, että kevätkokouksessa ei ole pelkoa joutua valituksi hallitukseen tai muuhun vastuutehtävään:)

Back To Top