Skip to content

Seuran syyskokous 25.10.2021 Siippoossa

Tuusulan hevosystäväinseuran syyskokous pidetään maanantaina 25.10.2021 klo 18.30 seuran kerhotilassa Siippoon harjoitusradalla (Kivirinteentie, Rusutjärvi). Kokouksessa valitaan uudet jäsenet seuran hallitukseen erovuoroisten tilalle sekä käsitellään vuoden 2022 toimintasuunnitelma ja muut sääntömääräiset asiat.

Kokouksen yhteydessä kuullaan Mika Mäkelän mietteitä suomenhevosen valmentamisesta varsasta aikuiseksi kilpahevoseksi.

Mikäli olet kiinnostunut tulemaan mukaan seuran hallitukseen, tule syyskokoukseen asettumaan ehdolle! Toivomme vahvistusta erityisesti tiedotuspuolelle ja nuorisotoiminnan kehittämiseen, mutta kaikki muukin osaaminen on tervetullutta. Lisätietoja hallituksen toiminnasta antaa sen puheenjohtaja Vesa Peltomäki.

Mölyravien 2021 osallistujia, kuva Päivi Karhunen

Back To Top