Skip to content

Kokouskutsu

KOKOUSKUTSU

Tuusulan Hevosystäväinseura ry:n sääntömääräinen vuosikokous järjestetään maanantaina 29.3.2021 klo 18.00.

Varsinainen kokouspaikka on seuran kerhotalo Siippoon harjoitusraviradalla. Koronakriisin ja tartuntavaaran takia toivomme kuitenkin, että kaikki osallistuvat kokoukseen etänä.

Etäosallistuminen perustuu lakiin väliaikaisesta poikkeamisesta yhdistyslaista (HE 45/2020vp), joka antaa yhdistyksille mahdollisuuden järjestää yhdistyksen kokous poikkeusoloissa yhdistyslain ja yhdistyksen omista säännöistä poiketen.

Kokoukseen on pakollinen ennakkoilmoittautuminen. Ilmoittautuminen vuosikokokseen seuran sihteerille, Päivi Karhuselle sähköpostilla [email protected] Ilmoittautuminen tulee tehdä viimeistään torstaina 25.3.2021 klo 16 mennessä.

Back To Top